FESTUM - Festival studenata Univerziteta umetnosti u Beogradu

09.05.2016. 00:00 | Studentski kulturni centar

Sedmi po redu Festival studenata Univerziteta umetnosti – FESTUM održava se od 9. do 13. maja u Studentskom kulturnom centru, pod sloganom Kreni od sebe.

Prepoznajući samokritiku kao istinsku vrednost svakog društva, studenti su stavili fokus na kritičku dimenziju sopstvenog rada i doprinosa u našem društvenom okruženju.

Od 2010. godine kada je osnovan, FESTUM okuplja studente svih umetničkih fakulteta na jednom mestu i pruža im priliku da pojedinačno, ali i kroz međusobnu saradnju stvore umetničke rezultate i prikažu svoj umetnički i naučni rad široj javnosti.

Program Festivala čine koncerti, izložbe, revije kostima, pozorišne i filmske predstave, naučne tribine, instalacije, višemedijski umetnički projekti, kao i prezentacije studijskih programa fakulteta Univerziteta umetnosti.

Svečano otvaranje zakazano je za ponedeljak, 9. maj u 19 časova u Velikoj sali SKC-a.

Коментари

Морате да се логирате за да оставите коментар.

Конзорциум