In Memoriam: prof. dr Dejan Kosanović (1930 – 2013)

Актуелно | 31.10.2013. 00:00

Dejan Kosanović je profesor koji je u velikoj meri uticao na našu generaciju, upoznajući nas sa producentskim znanjima i veštinama, ali nam otvarajući široke horizonte znanja i motivišući nas da i mi postanemo, poput njega, građani sveta sposobni da podižemo kulturne vrednosti i kod nas ali i u svetu. Već pitanjima na prijemnom ispitu uzdrmavao je naše spoznaje i navodio na pitanja koja ćemo postavljati sami sebi. Podržavao je razvoj naših analitičkih i kritičkih sposobnosti, naše vannastavne angažmane.

Njegovi časovi na prvoj godini studija, ponedeljkom u 8 ujutro, ostaće trajno u našem sećanju po svojoj svežini, interaktivnom pristupu nastavi, a način ocenjivanja bio je tako savremen, uključujući ne samo ocenu znanja već i kreativnosti u rešavanju zadataka i producentskih izazova - problema sa kojima ćemo se suočavati kasnije u praksi. To je bila kombinacija znanja i iz filmske produkcije i menadžmenta, ali i ekonomike kinematografije, discipline koja je tada bila sasvim u povoju u svetu.

Meni je bilo izuzetno zadovoljstvo što sam mogla da radim sa njim, već kao docent, kao njegov pomoćnik na stvaranju Instituta za pozorište, film, radio i televiziju, koji je on osnovao i vodio, utemeljujući tako naučno-istraživački rad na našem Fakultetu.

Sa velikim poštovanjem i pijetetom opraštam se od svog profesora koji je svima nama bio uzor kao osoba koja je čitavog života učila (kada smo mi studirali on je učio, pored svih jezika koje je govorio, čak i kineski) a bila sasvim posvećena Fakultetu i svojim studentima.

Milena Dragićević Šešić

Календар на настани
03 / 2024
пон вто сре чет пет саб нед