Gde je naša publika: imamo li potrebu za kulturom?

Aktualno | 01.05.2016. 00:00

U vreme kada su obrazovanje i kultura marginalizovane oblasti, a njihov značaj i potencijal za razvoj društva nije u fokusu javnog diskursa, a ni javnih praktičnih politika, pozivamo Vas na razgovor o ulozi, važnosti i identifikaciji publike koja se prvo stvara, a potom neguje, edukuje i razvija.

Kakve su njene potrebe, kakvi su njeni ukusi, i koja je uloga kulturne politike i stručne javnosti u ovom procesu, neka su od pitanja kojima ćemo se baviti.

Takođe, razgovaraće se i o problemu nedostatka međuresorne saradnje, kao i činjenici da ova oblast nije sistemski uređena, ali i potrebi za inovativnim i participativnim praksama.

Na ovu temu govoriće:

Ljubica Beljanski Ristić - stručnjakinja za stvaralačko vaspitanje i dramu/pozorište u obrazovanju

Jelena Erdeljan - profesorka, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu

Vesna Bogunović - magistarka teorije umetnosti i medija

Dajana Đedović -direktorka Kulturnog centra Loznica

Milena Stefanović - doktorantkinja, Fakultet dramskih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu

Moderatorka: Jasminka Simić, novinarka RTS

Utorak, 10. maj, 2016. godine, od 18,00 do 19, 30 časova